Divadlo ÚDIF

C483F854-87EB-4445-8340-C428F9CD4526

V pátek 3. 5. přijelo do naší školy Úžasné divadlo fyziky - ÚDIF. Tentokrát přijely dvě lektorky a předvedly nám program Barevná chemie. Dozvěděli jsme se, jak ovlivňuje barevnost roztoků zásaditost a kyselost. Jak se dá zabarvit oheň. Také jsme si dokázali, že se látky rozpouštějí lépe v teplé vodě, jak jsou značeny nebezpečné chemikálie v domácnosti a spoustu dalších informací.

Po programu v tělocvičně jsme se rozešli do tříd a čekaly nás dílničky. V mateřské škole pracovali s barvami, míchali je a zkoušeli přidávat zásady a kyseliny. Menší žáci vytvářeli létající raketky a nejstarší žáci pracovali s vodivým těstem. Vyzkoušeli si zapojení obvodu a přidávali diody.

Děkujeme za krásný program, děti byly nadšené

Pechová

Fotogalerie

Další aktuality