Exkurze do Horácké galerie

IMG_7057[1]

Ve středu 13. 9. vyrazila třída druháků a třeťáků do Nového Města na Moravě do Horácké galerie na výstavu FIBER ART SPACE, která se zaměřuje na objektovou, konceptuální a designovou tvorbu Ateliéru textilní tvorby v prostoru katedry Textilní tvorby na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě.

Hledali jsme mezi objekty kečup, polštář, kořeny i mrtvolu. Všechno žáci našli a potom dostali možnost také tvořit. K dispozici měli velké množství různých látek a hned se do toho dali. Kája vyráběl létající koberec, Emička s Terezkou šily tašky pro maminky, Eliška vytvářela obraz, Jáchymek vyrobil vlajku, Filípek letadlo, Petřík obraz, Adélka Šoukalová polštář, Tomášek se Zbyněčkem šili polštář a Adélka Lahodná, Danielka a Bětuška si vyrobily šaty jako pro princezny. Byla jsem na ně pyšná, jsou opravdu tvořiví.

Po programu jsme se rozhodovali, zda půjdeme na Tři kříže nebo do obchodů. Klobouk dolů, protože vyhrála procházka. Nahoře jsme se nasvačili, dole u hřbitova si zahráli několik her a už mířili na autobusové nádraží. 

Těším se příště

Pechová

Fotogalerie

Další aktuality