Exkurze 4. a 5. ročníku do Prahy 20. 9. 2023

IMG_7165

Do Prahy jsme dojeli s malinkatým zpožděním a hned rozveseleni jezdícími schody vyrazili po Jeruzalémské ulici do centra. Zastavili jsme se u Jubilejní synagogy a paní učitelka nám pověděla o synagogách a Davidově hvězdě.

Další zastávka byla u kostela Jindřišské věže. Potom jsme měli secesní zastávku u Obecního domu a gotickou u Prašné brány. Dále jsme pokračovali Celetnou ulicí (úkol pro děti zněl: Zjisti, kdo to byl celetník?)

Na Staroměstském náměstí jsme obdivovali Týnský chrám, 28 křížů po popravených pánech roku 1621 a samozřejmě orloj. (úkol pro dospělé: Bylo pánů popraveno 27 nebo 28?)

Pak už jsme směřovali na Václavské náměstí. Nejprve jsme v pasáži Lucerna obdivovali Václava na koni obráceného a potom nahoře na náměstí Myslbekovu sochu. (úkol pro děti: Kolik svatých bylo kolem sochy sv. Václava?)

Další zastávkou bylo Národní muzeum - Nová budova (bývalé Federální shromáždění, místo, kde zvolili 1989 Václava Havla). Naše lektorka byla hodně nadšená. Na výstavě jsme viděli Dějiny 20. století přizpůsobené věku dětí. Po skončení programu jsme si mohli pohrát v herně s retrohračkami, což jsme všichni využili. Přešli jsme z nové budovy tunelem do budovy historické a hned vjeli na kopuly se rozhlédnout po Praze. Dále jsme navštívili výstavu Evoluce a Okno do Pravěku. 

Následovala odměna v KFC a v MacDonaldu.

Po najezení jsme se svezli tramvají k Národnímu divadlu a podívali se také na slíbenou Vltavu. Po nábřeží jsme došli na Karlův most a z Malostranského náměstí už tramvají přejeli na zastávku Malostranskou a slibovaným metrem přejeli na hlavní nádraží. Dokoupili jsme zásoby, utratili poslední peníze v Tigru a šli na vlak. Cesta zpět byla zčásti ve tmě. Tím jsme udělali školní rekord, protože tak pozdě se ještě žádná třída nevracela.

Díky všem bylo to super, příště s sebou hlavně bereme Černého Petra.


Pechová

Fotogalerie

Další aktuality