Andersenova noc

0777D628-B419-4C7D-A66A-57081870EF0C

Každoročně se na výroční narození Hanse Christiana Andersena koná přespávání v knihovnách a ve školách. Naše škola se zapojuje již mnoho let. Letos připadlo datum na 22. března a my jsme si vybrali knihu Petra Síse Tři klíče. Jeho dcera Magdalénka nás pozvala do děje. Dozvěděli jsme se, jak to bylo s Bruncvíkem, Golemem a Mistrem Hanušem. Když jsme splnili všechny úkoly, poskládali pověsti, zahráli si na Golema a Bruncvíka i nakreslili dveře a vymodelovali po slepu Golema, tak jsme vyšli do terénu a odpovídali na otázky knihovníka, hodináře a císaře. Nakonec každého čekala cesta ke klíčům. Až jsme všichni měli svůj klíč, podařilo se nám otevřít truhlu s pokladem. Moc doporučuji knihu ještě doma prostudovat, je tam ještě spousta informací, které už jsme nestihli.

Díky za dobrou náladu, kterou jste přinesli na přespávání.

Veronika Pechová