Podzimní dny v MŠ

Během září a října jsme ve školce prožili spoustu zážitků a krásný, inspirativních dnů. 

V září nám představil pan spisovatel Josef Beneš celý proces tvorby knihy, ukázal nám například, jak vypadá tisk stránek nebo ilustrace. 

Následovala návštěva z Nového Města na Moravě z centra Portimo, připravili si pro nás program z primární prevence “Lili a Momo”. Program podporoval zdravé vztahy v kolektivu a kladl důraz na kamarádství. Moc jsme si celé dopoledne s lektorkami užili, byla totiž spousta legrace! 

Na začátku října se uskutečnila keramická dílna ve spolupráci s Horáckou galerií. Modelovali jsme podnosy, pracovali s hlínou, otiskovali do ní různé materiály a váleli hady. Brzy se s výrobkem pochlubíme doma. :) 

Abychom více posílili zájem o knihy, konalo se autorské čtení s paní spisovatelkou Zdeňkou Šiborovou. Ta napsala úžasné dětské knížky, které jsme měli možnost si zakoupit i s věnováním. 

Rádi poznáváme nové profese a tak nás ve školce navštívil pilot a učitel létání v jedné osobě pan Hammer. Povídal o svém povolání, o létání, druzích letadel, provozu na letištích; ukázal nám spoustu pracovních pomůcek k létání jako třeba helmu, sluchátka, padák nebo vysílačku! O pár dní později jsme za ním vyjeli na výlet na letiště v Křižanově a to byla panečku podívaná. Viděli jsme hangár, letadla, startovat a vzlétat letadlo, dokonce jsme si do opravdového letadla sedli a prozkoumávali všechny “čudlíky” na palubní desce a točili volantem. Možná se to některým z nás tak zalíbilo, že se budeme chtít stát pilotem taky. 

 

HK

Další aktuality