Canisterapie v MŠ a v ZŠ

Ve středu 6. 4. nás navštívili lektorka Bára Štěpánová a její dva pejsci labrador Elsa a jezevčík Dorotka. Společně nám představili program “Poznej svého psa”. 

Dozvěděli jsme se nejrůznější poznatky o životě a chovu psů. Třeba víme, jak se zachovat při nečekaném setkání s cizím psem a jak se bránit. Zjistili jsme, jak se o pejsky starat, z jakého jídla je bolí bříško anebo jsme se mohli podívat, jak vypadají jejich zoubky. 
Pejsci ukázali, jaké zvládají povely. Elsa je totiž asistenční pes a pomáhá své handicapované paničce v běžných denních situacích. Dorotka se brzy stane canisterapeutickým psem, taky s ní byla velká legrace, běhala pro pamlsky o dost rychleji než Elsa. 
Vycvičit takhle speciálně pejsky dá spoustu práce! 
My jsme jim dali pamlsek a pomazlili se s nimi, takový den ve školce jsme si neskutečně užili. 
 

Kaminaras

Fotogalerie

Další aktuality