Lednové dny v MŠ

ZIMNÍ RADOSVÁNKY ANEB SNĚHULÁCI TI SE MAJÍ, NEKAŠLOU A NEKÝCHAJÍ…

 ,, Hurrrrrrrráááááááááááá, sněžííííííííí“ volaly radostně děti a pozorovaly, jak se k zemi snáší jedna vločka za druhou. Tak konečně jsme se dočkali bohaté sněhové nadílky. K radovánkám na sněhu jsme využívali prostor dětského hřiště, zámecký park a zahradu. Především jsme ale dováděli na fotbalovém hřišti, kde měly děti možnost bezpečně sáňkovat a bobovat a ještě zbyla spousta místa pro stavění sněhuláků, závodních drah a iglú.

 Společnými silami jsme si krásně vyzdobili naši školku, kterou máme moc rádi a kde se snažíme vytvářet příjemné a pohodové prostředí.

 Poslední týden v lednu nám školku provoněli sněhuláci, které jsme si upekli za odměnu z lineckého těsta. Hmmm, to byla dobrůtka… I takto se snažíme podporovat činnosti, které děti vedou ke vzájemné domluvě a spolupráci.

 Děti si vyzkoušely i experimenty. Do plastových lahví smíchaly vodu a temperové barvy a zdobily sněhovou pokrývku před tělocvičnou.

 S nadšením využíváme při práci s dětmi prvky Hejného matematiky.

 Dětem jsou nabízeny aktivity spojené s radostnými prožitky jak ve školce, tak při pobytu venku.


 

Další aktuality