Projektový den Trestání přestupků ve středověku

Ve středu 7. 9. vyrazila třída 2. a 5. ročníku na putování po stopách trestního práva načnou stezkou v Tišnově. Nejprve nás čekala cesta autobusem do Křižanova a potom vlakem do Tišnova. Vystoupali jsme až na kopec Klucanina, porozhlédli se z rozhledny na široké okolí a sestoupili na úpatí hory, kde dřív bývalo místo pro trest oběšením. Nyní zde je pietní místo s kapličkou a zvonkohrou. Dozvěděli jsme se, že dříve byla šibenice vysoká 6 metrů a oběšenci na ní viseli až 2 roky. Poslední odsouzený pocházel z Křižanova. Zpátky jsme putovali po památnících, připomínající hříchy vedoucí ke zmaru až k místu, kde se dříve v Tišnově popravovalo mečem. Nakonec nás čekalo malé (pro někoho i velké) občerstvení a cesta zpátky do školy.

Krásné počasí a výborná domluva s třídou, prostě krásný den

Pechová

Další aktuality