Divadlo Polárka

V úterý 16. 5. vyjeli žáci 2. a 5. ročníku do Brna. Přijeli jsme vlakem na hlavní nádraží a vydali se nejprve na Zelný trh. Podívali se na dominantu Petrova a šli ke Staré radnici. Povídali jsme si o tom, proč na Petrově zvoní poledne už v 11 hodin. Na Staré radnici jsme na obdivovali portál ozdobený věžičkami, které ze zlomyslnosti kameníka jsou nakřivo. Potom jsme obdivovali rychlost koláře Jana Pirka z Lednice, který dokázal za jediný den dokutálet vyrobené kolo do Brna a také brněnského draka. Potom už jsme putovali do divadla Polárka. Představení Dva roku prázdnin bylo krásné, moc doporučujeme k podívání. 

Po divadle naše kroky vedly na hrad Špilberk. Obdivovali jsme výhledy, také jsme si všimli kamenných koulí, které jsou pozůstatkem obléhání švédským vojskem 1645. Nakonec jsme obdivovali krásný kostel na Petrově. 

Vrátili jsme se na Zelný trh, někteří koupili květinu pro maminku a už začala komerční část našeho výletu. Ochutnali jsme faency fries, něco z MacDonaldu, nakoupili suvenýry a na nádraží si ještě pochutnali na kousku pizzy.

Celou třídu moc chválím za vzorné chování v divadle, kde byli příkladem pro starší diváky.

Fotogalerie

Další aktuality