Exkurze do Brna

IMG_5781

Ve středu 19. 4. jsme se vydali na exkurzi do Brna. Ráno jsme si povídali, co nás čeká a v 8 hodin jsme nastoupili do autobusu a vydali se na cestu. Dálnice byla plná, tak nás pan řidič vzal cestou přes Kuřim. Viděli jsme sojku, ukázali si řeku Bobrůvku, tedy od Dolních Louček Loučku, rozhlednu na kopci Klucanina a také poměrně ucpané Brno. Velkou zábavou bylo mávání na sousední řidiče, případně chodce. 

Ráno jsme měli velkou rezervu, takže i přes dopravní zácpu jsme stihli pizzu na České, čímž jsme zahájili naše putování. Potom už jsme směřovali do Besedního domu, kde jsme snědli první část svačin a šli do zkušebny pěveckého sboru, kde nám harfu představila paní harfistka. Zahrála nám několik skladeb včetně Vyšehradu, tedy znělky stanice Vltava. Zkoušeli jsme si na gumičky, jaké to je, když se musí prstem drnknout. Nakonec jsme se mohli jít podívat z galerie na zkoušku filharmonie, to byl další výborný zážitek.

Potom jsme se vrátili k Janáčkovu divadlu, kde nás naložil pan řidič a převezl k pavilonu Anthropos. Paní lektorka se nás ujala a provedla celou výstavou. Žáci vzorně poslouchali a dobře se ptali na podrobnosti. Mají velikou pochvalu. Anthropos má bezva kavárnu, která nám sloužila ke druhému občerstvení a také utracení části peněz. 

Exkurze byla výborná, těšíme se na další Pechová

Fotogalerie

Další aktuality